RESA spol. s.r.o. patří k těm nevelkým českým výrobcům a prodejcům nábytku, kteří založili své podnikání na vlastním zaujetí pro obor, na kvalitě a korektnosti, na přístupu, za nímž je také vědomí, že se svými produkty vstupují do domovů svých zákazníků, aby jej spoluvytvořili a obohatili. 

Čalouněný nábytek si Pavel Ságl, spoluzakladatel a jednatel společnosti, vymýšlel a vyráběl už jako dítě. Před rokem 1989 působil v nábytkářském družstvu DYHA, když chtěl ale realizovat své představy o podnikání, rozhodl se raději pro vlastní cestu a tehdy ještě ve spolupráci s hudebníkem Lubošem Rettegym založil novou firmu. Dnes jde o úspěšný a rodinný podnik a Pavel Ságl je tu vlastně nestorem - tým je převážně tvořen mladými lidmi. Sedací soupravy ze své produkce dnes RESA nabízí ve vlastní firemní prodejně v Brně i prostřednictvím několika autorizovaných prodejců.

Nedodává ale jen čalouněné soupravy, pohovky, křesla, či křesílka, vybavit si zde můžete prakticky celý obývací interiér nábytkem (i na zakázku vyrobeným) několika dalších firem, s nimiž RESA spolupracuje, vybranými textiliemi a doplňky. Všechno, co zde najdete, se vyznačuje perfektním řemeslným zpracováním a kultivovanou kvalitou.

Jako perspektivní se ukázala cesta individuálního přístupu. "Zákazníci se k nám vracejí, pokud se rozhodnou pro další vybavení ale třeba také k nějakým úpravám stávajícího nábytku, někdy chtějí soupravu doplnit, nebo jen interiér doladit nějakým drobnějším prvkem. Pokud to jde, snažíme se vyjít vstříc, i v případech, kdy jde například o odstranění závady, kterou si zákazník sám způsobil."

 


Česká výroba!